• @navn
     
    "Er dit barn klar til skolen" ?
    Start: 26.10.17
    torsdag 19:00
    Mette Drescher Jensen
    Vejle, Mølholm Skole
  • @navn
     
    "Snus" til QiGong Vejle
    Start: 25.10.17
    onsdag 16:30
    Liane Posborg Johansen
    Vejle, CSV
  • @navn
     
    "Snus" til Tai Chi Vejle
    Start: 25.10.17
    onsdag 17:30
    Liane Posborg Johansen
    Vejle, CSV
  • @navn
     
    ”Førstehjælp til de Kære Børn”
    Start: 31.12.17
    søndag 22:00
    Bruno Grosen Ejlskov
    Vejle, Oplyses senere - 7100 Vejle
  • @navn
     
    Bueskydning Andkær v/Børkop
    Start: 04.04.18
    onsdag 18:30
    David Hauge
    Give, Ejendommen
  • @navn
     
    Bueskydning Give
    Start: 24.01.18
    onsdag 18:30
    David Hauge
    Give, Ejendommen
  • @navn
     
    Dansk - genopfriskningskursus
    Start: 24.10.17
    tirsdag 19:00
    Brian Nissen
    Vejle, Mølholm Skole
  • @navn
     
    Familie Yoga i Grejs - vinterhold
    Start: 16.11.17
    torsdag 16:30
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Grejs Borgergård
  • @navn
     
    Familie Yoga i Grejs - vinterhold
    Start: 31.10.17
    tirsdag 16:30
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Grejs Borgergård
  • @navn
     
    Familie Yoga i Grejs - vinterhold
    Start: 31.10.17
    tirsdag 18:00
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Grejs Borgergård
  • @navn
     
    Forbindelse - krop & sjæl
    Start: 06.11.17
    mandag 19:00
    Annette Karin Spangsberg
    Jelling, Bredagerskolen
  • @navn
     
    Fru Larsens "Adventskranse "
    Start: 19.11.17
    søndag 10:00
    Heidi Møller Larsen
    Uldum, Fru Larsens Butik
  • @navn
     
    Fru Larsens "juledekorationer "
    Start: 07.11.17
    tirsdag 18:30
    Heidi Møller Larsen
    Uldum, Fru Larsens Butik
  • @navn
     
    Førstehjælp til de kære børn + Hjerte-Lunge-Redning voksne
    Start: 31.12.17
    søndag 22:00
    Bruno Grosen Ejlskov
    Vejle, Oplyses senere - 7100 Vejle
  • @navn
     
    Glade muskler
    Start: 11.01.18
    torsdag 17:15
    Helle Damgaard-Jensen
    Jelling, Kollerup Skole
  • @navn
     
    Glaskunst v/Tove Mathiassen- Lørdagshold
    Start: 25.11.17
    lørdag 09:00
    Tove Mathiassen
    Vejle Øst, Tove Mathiassen
  • @navn
     
    Harmonika undervisning
    Start: 31.12.17
    søndag 17:00
    Sonja Edeling Nielsen
    Hedensted, Hedensted Skole
  • @navn
     
    Herre Yoga - SNUSEHOLD Vejle
    Start: 25.10.17
    onsdag 19:30
    Karina Poulsen
    Vejle, Ungdomscenter Vejle UCV
  • @navn
     
    Herre Yoga Vejle
    Start: 25.10.17
    onsdag 19:30
    Karina Poulsen
    Vejle, Ungdomscenter Vejle UCV
  • @navn
     
    Hjerte-lunge-redning - repetitionskursus
    Start: 31.12.17
    søndag 22:00
    Bruno Grosen Ejlskov
    Uldum, Børnekæret Uldum
  • @navn
     
    Hundetræning fortsættere - Sellerup v/Børkop
    Start: 06.11.17
    mandag 19:00
    Rasmus Braun
    Børkop, Ridehuset Sellerup
  • @navn
     
    Hundetræning Give
    Start: 14.11.17
    tirsdag 17:15
    Rasmus Braun
    Give, Ejendommen
  • @navn
     
    Hvalpetræning - fortsættere - Sellerup v/Børkop
    Start: 06.11.17
    mandag 18:00
    Rasmus Braun
    Børkop, Ridehuset Sellerup
  • @navn
     
    Hvalpetræning - Jagthold fortsættere - Sellerup v/Børkop
    Start: 06.11.17
    mandag 17:00
    Rasmus Braun
    Børkop, Ridehuset Sellerup
  • @navn
     
    Jule-marmelade-kursus
    Start: 19.11.17
    søndag 10:00
    Tina Birkenfelt Hansen
    Vejle, Mølholm Skole
  • @navn
     
    Klaver, violin, viola, cello,ukulele og kontrabas - både Hedensted, Fredericia og Vejle
    Start: 31.12.17
    søndag 19:00
    Finn Thomas Hove
    Stouby, Mikkels vej
  • @navn
     
    Linedance - vinterdans
    Start: 06.11.17
    mandag 17:30
    Leif Østergaard Kristiansen
    Jelling, Bredagerskolen
  • @navn
     
    Læderarbejde - Hedensted
    Start: 11.11.17
    lørdag 10:00
    Henriette Christiansen
    Hedensted, Stjernevejskolen
  • @navn
     
    Lær at bruge en hjertestarter
    Start: 31.12.17
    søndag 22:00
    Bruno Grosen Ejlskov
    Vejle, Oplyses hurtigst muligt
  • @navn
     
    Madlavning Uldum skole - for mænd
    Start: 24.10.17
    tirsdag 18:30
    Eva Nicolajsen
    Uldum, Uldum Skole
  • @navn
     
    Malekursus - Hedensted
    Start: 18.11.17
    lørdag 09:00
    Trine Kandborg
    Hedensted, Stjernevejskolen
  • @navn
     
    Malekursus på Mølholm Skole
    Start: 04.11.17
    lørdag 09:00
    Trine Kandborg
    Vejle, Mølholm Skole
  • @navn
     
    Malekursus på Mølholm Skole
    Start: 02.12.17
    lørdag 09:00
    Trine Kandborg
    Vejle, Mølholm Skole
  • @navn
     
    Personlighedstyper
    Start: 18.11.17
    lørdag 09:00
    Brian Nissen
    Vejle, Mølholm Skole
  • @navn
     
    Pileflet Hedensted
    Start: 11.11.17
    lørdag 09:00
    Jens Morten Larsen
    Hedensted, Stjernevejskolen
  • @navn
     
    Pileflet Vejle
    Start: 28.10.17
    lørdag 09:00
    Jens Morten Larsen
    Vejle, Mølholm Skole
  • @navn
     
    Rideterapi
    Start: 31.12.17
    søndag 00:24
    Susanne Helene Christensen
    Børkop, Snur-om-gaard
  • @navn
     
    Senior Yoga Grejs - Vinterhold
    Start: 31.10.17
    tirsdag 10:00
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Grejs Borgergård
  • @navn
     
    Vand-Yoga m/ Klangmeditation - Guldkrog
    Start: 01.11.17
    onsdag 08:00
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Guldkrog
  • @navn
     
    Vinterdekoration fra skov og stand
    Start: 24.10.17
    tirsdag 10:00
    Birthe Geraae Pedersen
    Børkop, Andkær Vig
  • @navn
     
    Virksomheder - Lær dine ansatte at bruge en hjertestarter på blot 4 timer!
    Start: 31.12.17
    søndag 22:00
    Bruno Grosen Ejlskov
    Vejle, Oplyses hurtigst muligt
  • @navn
     
    Yoga - Hedensted -
    Start: 09.01.18
    tirsdag 15:15
    Dorthe Skov Mejer
    Hedensted, Hedensted Golfklub
  • @navn
     
    Yoga - Jelling torsdag aftenhold - efter efterårsferien
    Start: 26.10.17
    torsdag 18:00
    Lone Gedsø Mikkelsen
    Jelling, Skovagerskolen
  • @navn
     
    Yoga Ørum - beg/øvede v/Dorthe Skov Mejer
    Start: 10.01.18
    onsdag 17:00
    Dorthe Skov Mejer
    Daugård, Ørum skole
  • @navn
     
    Yoga & Klangmeditation - Mølholmbadet
    Start: 01.11.17
    onsdag 12:00
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Mølholmbadet
  • @navn
     
    Yoga & Klangmeditation i vand
    Start: 27.10.17
    fredag 12:00
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Mølholmbadet
  • @navn
     
    Yoga & Klangmeditation i vand -
    Start: 27.10.17
    fredag 12:00
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Mølholmbadet
  • @navn
     
    Yoga Børkop - hensyntagende
    Start: 15.01.18
    mandag 15:00
    Dorthe Skov Mejer
    Børkop, LOF Trekanten
  • @navn
     
    Yoga Børkop - hensyntagende
    Start: 15.01.18
    mandag 13:15
    Dorthe Skov Mejer
    Børkop, LOF Trekanten
  • @navn
     
    Yoga for beg./øvede
    Start: 15.01.18
    mandag 19:00
    Dorthe Skov Mejer
    Børkop, LOF Trekanten
  • @navn
     
    Yoga Grejs - vinterhold
    Start: 16.11.17
    torsdag 18:15
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Grejs Borgergård
  • @navn
     
    Økologisk Julesmåkage-kursus
    Start: 18.11.17
    lørdag 10:00
    Jens Høy Møller-Christensen
    Give, Karlskov Friskole
  • @navn
     
    Ølbrygning Børkop
    Start: 02.12.17
    lørdag 09:00
    Jørgen Sonne Kristensen
    Børkop, Englystskolen
  • @navn
     
    Ølbrygning Børkop
    Start: 27.01.18
    lørdag 09:00
    Jørgen Sonne Kristensen
    Børkop, Englystskolen
 

Er startet

  • @navn
     
    Argentinsk Tango - begyndere/letøvede
    mandag 19:00
    Ernst Nielsen
    Vejle, CSV
  • @navn
     
    BalancetræningTørring
    mandag 11:00
    Lene Søndergaard Ellingsen
    Tørring, LS Fysioterapi
  • @navn
     
    Bueskydning
    onsdag 18:30
    David Hauge
    Give, Ejendommen
  • @navn
     
    Callanetics Rask Mølle
    mandag 17:00
    Tove Maria Otte
    Rask Mølle, Rask Mølle Skole
  • @navn
     
    Familie Yoga i Grejs
    torsdag 16:30
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Grejs Borgergård
  • @navn
     
    Glade muskler
    torsdag 17:15
    Helle Damgaard-Jensen
    Jelling, Kollerup Skole
  • @navn
     
    Glaskunst Tove Mathiassen torsdag formiddag
    torsdag 09:00
    Tove Mathiassen
    Vejle Øst, Tove Mathiassen
  • @navn
     
    Glaskunst v/ Tove Mathiassen - mandag aften
    mandag 18:30
    Tove Mathiassen
    Vejle Øst, Tove Mathiassen
  • @navn
     
    Glaskunst v/ Tove Mathiassen - mandag formiddag
    mandag 09:00
    Tove Mathiassen
    Vejle Øst, Tove Mathiassen
  • @navn
     
    Hatha yoga Hedensted
    tirsdag 17:00
    Rikke Bruun van Deurs
    Hedensted, 3F lokaler
  • @navn
     
    Hundetræning Andkær
    mandag 17:00
    Rasmus Braun
    Børkop, Andkær skole
  • @navn
     
    Hvalpetræning - Andkær
    mandag 18:00
    Rasmus Braun
    Børkop, Andkær skole
  • @navn
     
    Hvalpetræning - Hedensted
    mandag 19:30
    Rasmus Braun
    Hedensted, Hedensted Skole
  • @navn
     
    IT kursus - EDB Give - hensyntagende
    torsdag 16:30
    Markus Sørensen
    Give, Firkløverskolen - Søndermarksskolen
  • @navn
     
    Italiensk Hedensted - fortsættere
    tirsdag 19:00
    Knud Larsen Capion
    Hedensted, Stjernevejskolen
  • @navn
     
    Italiensk Hedensted - let øvede
    onsdag 19:00
    Marie Ringkjær Banke
    Hedensted, Stjernevejskolen
  • @navn
     
    Keramik - hensyntagende
    mandag 09:30
    Helene Thing
    Tørring, Keramikerværksted
  • @navn
     
    Keramik Lindved skole
    mandag 19:00
    Helene Thing
    Hedensted, Lindved skole
  • @navn
     
    Knipling Hedensted
    mandag 19:00
    Britta Aarby Sørensen
    Daugård, Daugård Skole
  • @navn
     
    Knipling og patchwork, Grejs
    onsdag 14:15
    Birthe Nielsen
    Vejle, Grejs Borgergård
  • @navn
     
    Lene Hansson - en anden levevis - Vejle
    mandag 17:30
    Birgitte Roost
    Vejle Øst, Engum Skole
  • @navn
     
    Linedance
    mandag 17:30
    Leif Østergaard Kristiansen
    Jelling, Bredagerskolen
  • @navn
     
    Madlavning og bagning for mænd
    mandag 18:30
    Jette Andersen
    Egtved, Egtved Skole
  • @navn
     
    Madlavning og bagning for mænd
    onsdag 18:30
    Jette Andersen
    Egtved, Egtved Skole
  • @navn
     
    Malekursus med farverige Lilly Fasting
    tirsdag 18:30
    Lilly Merete Fasting
    Vejle, Mølholm Skole
  • @navn
     
    Pilates og styrke- og kredsløbstræning
    onsdag 17:00
    Torben Christensen
    Vejle, Guldkrog
  • @navn
     
    Pilates og styrke- og kredsløbstræning v/Torben Christensen
    onsdag 19:15
    Torben Christensen
    Jelling, Skovagerskolen
  • @navn
     
    Pilates v/ Torben Christensen
    mandag 19:30
    Torben Christensen
    Hedensted, Stjernevejskolen
  • @navn
     
    QiGong Vejle
    onsdag 16:30
    Liane Posborg Johansen
    Vejle, CSV
  • @navn
     
    Samspil for glade musikanter Egtved
    tirsdag 16:30
    Svend Poulsen
    Egtved, Egetoft
  • @navn
     
    Senior Yoga Grejs
    tirsdag 10:00
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Grejs Borgergård
  • @navn
     
    Syning aftenhold - tirsdage
    tirsdag 18:30
    Charlotte Munch
    Vejle, Mølholm Skole
  • @navn
     
    Syning aftenhold - tirsdage
    tirsdag 18:30
    Charlotte Munch
    Vejle, Mølholm Skole
  • @navn
     
    Syning Vejle - hensyntagende- formiddag
    mandag 09:30
    Jytte Skovby
    Vejle, Bygningen
  • @navn
     
    Tai Chi Vejle
    onsdag 17:30
    Liane Posborg Johansen
    Vejle, CSV
  • @navn
     
    Teen-Yoga - Jelling efter efterårsferien
    mandag 15:30
    Lone Gedsø Mikkelsen
    Jelling, Bredagerskolen
  • @navn
     
    Træsløjd hensyntagende, Give
    torsdag 18:30
    Thomas Bové Bølkov
    Give, Firkløverskolen - Søndermarksskolen
  • @navn
     
    Yoga - "Natholdet" i Jelling
    mandag 19:30
    Lone Gedsø Mikkelsen
    Jelling, Skovagerskolen
  • @navn
     
    Yoga - Hedensted
    tirsdag 17:00
    Dorthe Skov Mejer
    Hedensted, Hedensted Golfklub
  • @navn
     
    Yoga - Hedensted -
    tirsdag 15:15
    Dorthe Skov Mejer
    Hedensted, Hedensted Fysioterapi & Træning
  • @navn
     
    Yoga - Jelling
    mandag 17:30
    Lone Gedsø Mikkelsen
    Jelling, Skovagerskolen
  • @navn
     
    Yoga Ørum - beg/øvede v/Dorthe Skov Mejer
    onsdag 17:00
    Dorthe Skov Mejer
    Daugård, Ørum skole
  • @navn
     
    Yoga Børkop - hensyntagende
    mandag 13:15
    Dorthe Skov Mejer
    Børkop, LOF Trekanten
  • @navn
     
    Yoga Børkop - hensyntagende
    mandag 15:00
    Dorthe Skov Mejer
    Børkop, LOF Trekanten
  • @navn
     
    Yoga for beg./øvede
    mandag 19:00
    Dorthe Skov Mejer
    Børkop, LOF Trekanten
  • @navn
     
    Yoga for beg./øvede
    mandag 17:15
    Dorthe Skov Mejer
    Børkop, LOF Trekanten
  • @navn
     
    Yoga Give
    mandag 15:45
    Dorthe Simonsen
    Give, Kastaniehaven
  • @navn
     
    Yoga Give
    mandag 17:30
    Dorthe Simonsen
    Give, Kastaniehaven
  • @navn
     
    Yoga Grejs
    torsdag 18:15
    Lina Vig Troelsen
    Vejle, Grejs Borgergård
  • @navn
     
    Yoga hensyntagende - Hedensted
    tirsdag 13:30
    Dorthe Skov Mejer
    Hedensted, Hedensted Fysioterapi & Træning
  • @navn
     
    Yoga Jelling - formiddag
    torsdag 10:30
    Rikke Bruun van Deurs
    Jelling, Højagercentret - Seniorhuset
  • @navn
     
    Yoga Thyregod begyndere/øvede
    onsdag 10:00
    Dorthe Simonsen
    Give, Ældrecenter Sandbjerg
  • @navn
     
    Yoga Ørum - begynder/øvede v/ Dorthe Skov Mejer
    onsdag 15:15
    Dorthe Skov Mejer
    Daugård, Ørum skole
  • @navn
     
    Yoga Ørum- hensyntagende v/ Dorthe Skov Mejer
    onsdag 13:30
    Dorthe Skov Mejer
    Daugård, Ørum skole
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Kreativt kursus

 

Det vrimler med spændende kreative hold her i efteråret. 

Lad dig inspirere på siden 

Uha vi har nogle spændende Herrehold!!!

Yoga "kun for mænd" ...
Andre hold kunne være Bue, Jagtkursus, madlavning, hundetræning.